Eesti Mudelhobunduse foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired

2 posters

Go down

Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired Empty Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired

Post by Tuuli Fri Apr 11, 2014 1:36 pm

Mis arvate, mis mudelid Schleichil järgmine aasta tootmisest maha lähevad? Ja mis juurde tulevad?

Ise pakun, et äkki toimub knabstrupi mära osas mingi muutus. Ja Eesli märaga. See aasta tulid ju uued varsad. Siis võiks ju neile emad ka tekkida.

Ja arvan, et ahhal-tekiini mära ja varss lähevad võibolla tootmisest maha.

Must mustangi täkk on päris kaua olnud. Äkki toimub mustangitega ka midag. Mära võiks tulla neile.

Clydesdale ruun ja varss on kuidagi üksinda jäänud. Nad kas saavad uue mära või lähevad liinilt maha.

TWH täkk on kuidagi väga pikalt olnud. Ka üks võiamalikest retired mudelitest.

Uute tõugudena tahaks näha traavlit loomulikult Smile Saddlebredi, miniatuur hobust, hackneyt. Aga nad võibolla liiga sihvakad. Schleichil rohkem jämejalgsed. Mingi uus raskeveokas võiks tulla. Ardenn näiteks.

Täisverelist tahaks, külmavereline traavel oleks äge. Ameerika tõugudest morgan. Ja paljud soovivad ikka welshi poni.

Tuuli
Admin

Posts : 44
Join date : 2014-04-09
Age : 35

https://mudelhobundus.forum.co.ee

Back to top Go down

Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired Empty Re: Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired

Post by Anni Fri Apr 11, 2014 2:34 pm

Andaluusia mära ja varss on ka veidi pikka aega olnud - arvan, et lähevad üldse liinilt maha, sest uued tõud tulevad peale + täkk juba retired.
Clydesdale'dega olen täpselt sama meelt.
Kusjuures darmoori mära ja varss ma arvasin, et on juba ammu retiredid Very Happy
TWH täkk arvan, et läheb retirediks ning jääkski nii (ehk uut ei tuleks).

Friisi uuele märale äkki tulevad uued täkk ja varss?
Lamava haflingeri leidsin ka hetkel suurest üllatusest, et polegi veel retired.

Mustangi täkk jah väga kaua juba olnud - arvan, et kõikidele vägagi meeldiks, kui mära tuleks..

Sai küll põhimõtteliselt kõik perekonnad ära märgitud, kes veel retiredid pole Very Happy kuid kõige enam olen vast kindel pintodes, knabides ja... clydesdale. Lipitsaanidele tuleb äkki ka uus varss ja täkk. Hetkene varss suhteliselt haruldaseks mu meelest juba jäänud.

Uutest hobustest võiks tõesti traavleid tulla. Ning kuna jah - jämeda jalaga on nende mudelid, siis raskeveokaid ootaks kindlasti (nt shire'i galopeeriv täkk on minu meelest üks väga hästi välja kukkunud mudel nendelt).

Ahja samuti paneks retiredi lauale ka koolisõidu komplekti. Westerni ka äkki, sest uus ju tegelikult olemas.


Arvan, et rohkem võiks ka mudeleid tulla sellistes koolisõidu/trenni kujudes. Ei pea selle all silmas kindlasti mingeid piaffeesid ja mida veel tegevaid, kuid rohkem sellist.. nagu näiteks hannoveri vana mära või lihtsalt see treeninghobune jms. Ise küll ei pane enda mudelitele ratsanikke selga, kuid üsna "kole" on vaadata, kuidas proovitakse platsi peal ilusaid trenni pilte teha, kuid hobused on lihtsalt pea laiali või seisavad lihtsalt tavalises olekus.

Samuti võiks tulla koos raskeveokatega juba ka vankrivarustus:P Ja korralik ning ka ainult varustus, et ei peaks hakkama kogu kupatust (hobune+varustus+vanker) hiigelsumma eest ostma.




Siinkohal võiks veel juba ära märkida, et galopeerivaid mudeleid ma väga ei ootaks kuna ei ütleks, et need neil kõige paremini välja tulevad. Nagu näiteks ka trakeeni täkul - vot mul pea ei võta kuskilt otsast, kuidas hobused niiviisi galoppi peaksid tegema Very Happy
Tagajalad lohisevad kuskil järgi, pea ja kael kuidagi ei lähe kehaga kokku ja no.. õehh Very Happy vabandused, kui lihtsalt minu viga, aga suhteliselt halb vaadata sellistes asendites.


Ja muidugi pidi mu tekst vägaväga pikk tulema, vabandust Very Happy

Anni

Posts : 12
Join date : 2014-04-09
Age : 25

Back to top Go down

Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired Empty Re: Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired

Post by Tuuli Fri Apr 11, 2014 8:17 pm

Nagu ma FBs ka mainisin siis ma arvan, et nende koostöö Berliini loomaaiaga seisneb selles, et hobuseid voolivad loomaaia Shimpansid. Oleks lõpp lahe kui nad mõne päris skulptori vahelduseks jälle palkaks. Müned vanadest mudelitest olid ju ikka päris head. Näiteks vana trakeeni mära (kelle müüki ma ikka natuke kahetsen). QH mära, araabia ruun... Need hobused olid ikka hobuse moodi ja äratuntavate tõutunnustega. Mulle üldse ei meeldi, kuidas nad on uuemaid mudeleid "karvaseks" teinud ja mind häirivad ka patsid ja ülepingutatud lakad. Hästi tore oleks, kui nad inimeste arvamust lõpuks arvesse akkaks võtma (patside kritiseerijaid oli rohkem kui kiitjaid).

Tuuli
Admin

Posts : 44
Join date : 2014-04-09
Age : 35

https://mudelhobundus.forum.co.ee

Back to top Go down

Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired Empty Re: Ennustame - Schleich 2015 uued ja retired

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum